موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی


یکی از مهم‌ترین قطعات کرکره برقی، موتور آن است که نقشی کلیدی در عملکرد صحیح کرکره برقی دارد. به طور کلی موتور کرکره برقی در دو نوع تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد که عبارتند از: موتور ساید و موتور توبلار؛ هر یک از این دو نوع موتور کرکره برقی دارای کاربردهای متفاوتی هستند و در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

موتور کرکره برقی ساید

موتور ساید یکی از انواع موتور در کرکره برقی است که با نام‌های موتور کناری و راست نیز مورد شناسایی واقع می‌شود. این نوع از موتورها به طور معمول در هنگام نصب کرکره برقی در کنار و یا سمت راست آن نصب می‌گردند و علت نامگذاری این موتورها به راست و یا کناری نیز به همین دلیل است.

از این نوع موتور کرکره برقی برای مکان‌های پر رفت و آمد استفاده می‌شود و در اماکنی از قبیل پاساژها و درب‌های پارکینگ‌های مختلف قابل کاربرد وسیع است.

موتور کرکره برقی ساید خود در انواع مختلفی تولید می‌شود و به خرید و فروش می‌رسد. از مهم‌ترین انواع موتور ساید می‌توان به موتور اس دی سی، موتور بارزانته، موتور اتومات، موتور لیفت توربو و… اشاره کرد.

مزایای موتور کرکره برقی ساید

بی صدا بودن موتور کرکره برقی ساید و نداشتن محدودیت وزنی، کارکرد بدون دردسر، قابلیت نصب آسان و… از جمله مزایای به کارگیری موتور برقی ساید است که موجب شده افراد زیادی به کار خرید و فروش موتور کرکره برقی اقدام نمایند. فروش موتور کرکره برقی ساید با توجه به قدرت‌های مختلف آن انجام می‌شود و می‌توانیم آن را بر حسب نیازمان تهیه و استفاده نماییم.

موتور کرکره برقی توبلار

یکی دیگر از انواع موتور کرکره برقی، موتور توبلار است این نوع از موتور برای مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که طول و عرض کم‌تری دارند. بنابراین موتورهای کرکره برقی توبلار برای مکان‌های کم رفت و آمد مانند مغازه‌ها و مناطق مسکونی که در طول روز چند بار باز و بسته می‌شوند مناسب و قابل کاربرد هستند.

این نوع از موتورها در دو دسته کلی سبک و سنگین تولید می‌شوند که هر یک کاربردهای مختلفی نیز دارند. قیمت موتور کرکره برقی نیز با توجه به این عوامل تعیین می‌گردد. نمونه سبک موتور کرکره برقی توبلار قدرتی معادل 30 تا 140 کیلوگرم دارد بنابراین برای استفاده در مکان‌هایی که طول و عرض آن کوچک است مورد استفاده واقع میشود.

نمونه سنگین این نوع موتور کرکره برقی، قدرتی در حدود 140 تا 300 کیلوگرم ایجاد می‌کند. بنابراین در اماکنی که تیغه و یا عرض آن‌ها بیشتر است استفاده می‌شود. هم‌چنین در خرید موتور کرکره برقی توبلار نوع سنگین، باید توجه کنیم که برای اماکنی آن را خریداری نماییم که میزان رفت و آمد در آن‌ها بیشتر است.

این موتورها اندازه کوچکی دارند و فضای بسیار کمی را نیز اشغال می‌کنند. بنابراین برای استفاده در اماکن کوچک و اماکنی که دکوراسیون برای صاحبان آن حائز اهمیت است کاربرد دارد.

به طور کلی قیمت موتور کرکره برقی توبلار از نوع ساید کم‌تر است و می‌توان آن‌ها را در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار داد.

قیمت موتور کرکره برقی

به طور کلی موتورهای کرکره برقی دارای قیمت‌های مناسبی هستند و می‌توان آن‌ها را با توجه به کاربردی که از آن‌ها انتظار داریم خریداری نماییم و مورد استفاده قرار دهیم. به طور کلی آنچه لازم است در زمینه خرید موتور کرکره برقی بدانیم این است که موتورهای کرکره برقی ساید نسبت به نوع توبلار، قیمت‌های بالاتری دارند و در مصارف معمولی مانند مغازه‌ها و خانه‌ها استفاده می‌شوند.

امروزه خرید و فروش موتور کرکره برقی به دلیل مزایای ویژه این محصولات نسبت به قبل، افزایش چشمگیری یافته است. از جمله مزایای موتور های کرکره برقی می‌توان سرعت باز و بسته شدن آن‌ها را نام برد. این عامل سبب می‌شود تا درب برقی مورد استفاده نیز با سرعت بیشتر و در مدت زمان بسیار کم‌تری، باز وبسته شود.

خرید موتور کرکره برقی

یکی از مواردی که در حین خرید موتور کرکه برقی باید به آن توجه کنیم این است که موتورهای کرکره برقی ساید نسبت به موتورهای کرکره برقی توبلار داراری امنیت بیشتری هستند بنابراین می‌توانید با اطمینان خاطر آن‌ها را خریداری نمایید و از مزایای ویژه این محصول بهره مند شوید.

برای خرید موتور کرکره برقی لازم است به نوع شرکت سازنده آن و خدمات نصب و راه اندازی و خدمات پس از فروش و گارانتی محصول توجه نماییم و سپس به خرید موتور کرکره برقی با قیمت مناسب اقدام نماییم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *