قیمت درب شیشه ‌ای

قیمت درب شیشه ‌ای


عوامل متعددی وجود دارند که در تعیین قیمت درب شیشه ‌ای برقی، نقشی بسیار موثر ایفا می‌نمایند. از جمله این عوامل می‌توان موارد زیر را نام برد.

1- انواع مختلف درب شیشه ‌ای، هر کدام قیمت متفاتی دارند.

برای نمونه درب شیشه‌ ای تلسکوپی نوع بسیار پیشرفته‌تری نسبت به درب شیشه ‌ای کشویی است و ابزار و تجهیزات بیشتری نیز دارد که باعث می‌شود قیمت آن نیز نسبت به نوع کشویی افزایش داشته باشد.

یکی از عوامل موثر در تعیین مبلغ خرید درب شیشه ‌ای، مدل درب مورد نظر است. همان‌طور که می‌دانیم درب‌ های شیشه ‌ای اتوماتیک دارای انواع مختلفی از قبیل درب شیشه ‌ای کشویی، درب شیشه ‌ای تلسکوپی، درب شیشه‌ ای منحنی یا قوسی، درب شیشه ‌ای تاشو یا اتوبوسی، درب شیشه ‌ای دوار یا دایره‌ای هستند که هر یک از آن‌ها اجزا و بخش‌های مختلفی دارند که در تعیین هزینه درب شیشه ‌ای اثرگذار است.

هم‌چنین درب شیشه‌ ای سوئینگ یا لولایی، دارای حسگر الکترونیکی برای کنترل عبور و مرورهاست که قیمت آن را با افزایش مواجه می‌کند.

از طرف دیگر در ساخت این نوع از درب شیشه ‌ای، از قفل برقی و مرکز کنترل استفاده شده است که این عوامل قیمت درب شیشه ‌ای سوئینگ را نسبت به دیگر انواع متفاوت می‌کند.

2- نوع فریم و فضای کاربرد درب شیشه ‌ای در تعیین قیمت آن نقش دارد.

یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت و مبلغ درشیشه ‌ای، نوع فریم به کار رفته در شیشه ‌های درب مورد نظر است. این فریم‌ها جنس‌های مختلفی دارند که هر کدام دارای قیمتی ویژه است.

از طرف دیگر ابعادی که درب شیشه ‌ای بر آن نصب می‌شود و پهنای دهنه آن در تعیین قیمت آن درب اثرگذار است. میزان متراژ شیشه مورد نظر، شکل ظاهری آن، منتظم یا منحنی بودن سازه، قیمت درب شیشه‌ ای را دچار تغییراتی می‌کند.

3- اپراتور به کار رفته در ساخت درب شیشه‌ ای و برند آن در تعیین قیمت آن نقش دارد.

مهم‌ترین جزء به کار رفته در ساخت درب شیشه ‌ای برقی، اپراتور آن است. امروزه انواع مختلف اپراتور درب شیشه ‌ای، با برندهای متنوع و کیفیت‌های مختلف در بازار، موجود است. تقریبا بیشترین قیمت درب شیشه ‌ای و هزینه این نوع از درب ‌ها، مربوط به اپراتور آن است.

در اکثر موارد برای دستگاه‌های در بازکن اتوماتیک از موتورهای تک فاز استفاده می‌شود. این موتورها باید دارای این قابلیت باشند که از چپ و راست باز و بسته شوند و یا به عبارت دیگر قابل چپ گرد و راست گرد شدن، باشند. بنابراین قیمت درب شیشه ‌ای از این عامل متاثر می‌شود.

تغییر در ابعاد استاندارد درب اتوماتیک نیز بر نوع موتور آن تاثیر دارد و میزان قدرت موتور بر قیمت موثر است.

از طرف دیگر در ساختمان بعضی از درب ‌های شیشه ‌ای، از دولنگه یا دو لت استفاده می‌شود که برای کارکرد بهتر آن‌ها، دو موتور به کار گرفته می‌شود که این عامل هم در افزایش قیمت این نوع از درب ‌های شیشه ‌ای موثر است.

4- تفاوت در رنگ و طرح ‌ها در تعیین قیمت درب شیشه ‌ای اثرگذار است.

بعضی از صاحبان کسب و کار علاقه دارند از درب ‌های شیشه ‌ای استفاده کنند که لوگوی تجاری آن‌ها یا نام شرکت و برند آن‌ها، بر روی درب، نقش بسته باشد. برای سفارش دادن چنین طرح‌هایی به طور مسلم، مبلغ خرید درب شیشه ‌ای تغییر می‌کند و هزینه آن بالاتر خواهد رفت.

از طرف دیگر رنگ‌های مختلفی برای ساخت و طراحی شیشه ‌ها به کار می‌رود که این رنگ‌های مختلف شیشه سکوریت در تعیین قیمت درب شیشه ‌ای موثر است.

5- چشمی به کار رفته در درب شیشه‌ ای در قیمت آن موثر است.

یکی از قطعات بسیار مهم در ساخت درب ‌های شیشه ‌ای اتوماتیک، چشمی به کاررفته در آن‌هاست. چشمی این درب‌ ها نقش موثری در باز و بسته شدن درب شیشه ‌ای دارد. چشمی درب شیشه‌ ای، دارای اشعه‌های مادون قرمز است تا از طریق آن بتواند افراد مختلف را شناسایی کند و درب را به طور اتوماتیک، باز و یا بسته کند.

بنابراین چشمی از اجزای بسیار مهم در نحوه عملکرد درب شیشه ‌ای است و لازم است با کیفیت مناسب طراحی و تولید شده باشد و از مواد درجه یک در ساخت آن استفاده شده باشد تا بتواند عملکردی صحیح داشته باشد.

بنابراین میزان کیفیت این چشمی در تعیین قیمت درب شیشه‌ ای بسیار موثر است و هر چه کیفیت آن بالاتر باشد قیمت درب نیز افزایش خواهد یافت.

6- شرکت ‌ها و برند های مختلف دارای قیمت ‌های متفاوتی هستند.

یکی از عوامل موثر بر تعیین قیمت درب شیشه ‌ای، تولید کنندگان و شرکت‌های مختلف هستند. برندهای مختلف با به کارگیری مواد مختلف با کیفیت‌های متنوع، قیمت‌های مختلفی دارند و اجرت نصب درب شیشه ‌ای نیز برای هر کدام از این شرکت‌ها متفاوت است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *