درب سکشنال چیست و چه کاربردی دارد؟

درب سکشنال نوعی درب اتوماتیک زیر سقفی است و دارای مکانیزم ویژه و عملکرد خاصی است که باعث شده تا برای کاربرد در فضاهایی مانند پارکینگ‌ه ای مختلف بسیار مناسب باشد.

درب ‌های سکشنال دارای قابلیت ‌های بسیار متنوعی هستند. یکی از قابلیت ‌های درب سکشنال این است که از این نوع درب ‌ها می‌توان جهت کاربرد در پارکینگ ‌هایی که از نظر فضا و ارتفاع بسیار کوتاه و یا محدود هستند به طرز مناسبی، استفاده نمود.

بنابراین این نوع از درب ‌ها جهت کاربرد در پارکینگ ساختمان ‌های مسکونی هوشمند و مدرن و هم‌چنین کارخانه ‌ها و سوله‌ های مختلف صنعتی بسیار موثر و مفید هستند.

درب ‌های سکشنال دارای انواع مختلف هستند و هر یک از این نوع مناسب برای کاربرد در مکانی خاص طراحی شده ‌اند.

انواع درب سکشنال و کاربرد های هر یک

همان‌طور که گفته شد درب ‌های سکشنال انواع مختلفی دارند که از آن جمله می‌توان درب سکشنال صنعتی، درب سکشنال پارکینگ، درب سکشنال آتش نشانی و.. را نام برد.

درب سکشنال صنعتی و کاربرد آن

از جمله انواع درب سکشنال می‌توان درب سکشنال صنعتی را نام برد. این نوع از درب به طور معمول برای ورودی کارخانه ‌های صنعتی و یا سوله ‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور معمول ابعاد این نوع ورودی ‌ها بسیار بزرگ است و رفت و آمد های بسیار زیادی هم به این مکان صورت می‌گیرد. درب ‌های سکشنال صنعتی با توجه

به شرایطی که در این محیط‌ ها وجود دارد به سه نوع یا سه روش، نصب می‌شوند و مورد بهره‌برداری واقع می‌گردند از جمله این روش ‌ها نصب نود درجه، زاویه دار، گیوتینی یا عمود باز شو است.

پنل ‌های به کار رفته در ساخت درب‌ های سکشنال صنعتی، دارای تنوع رنگی بسیار بالایی هستند و هم‌چنین می‌توان درون آن ‌ها پنجره و درب نفر رو نیز نصب نمود.

درب سکشنال پارکینگ و کاربرد آن

یکی دیگر از انواع درب سکشنال درب سکشنال پارکینگ است که به طور معمول در پارکینگ ‌های مناطق مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این درب ‌ها به دو صورت 90 درجه و زاویه دار اجرا می‌شوند که هر یک برای پارکینگ ‌هایی خاص مناسب هستند. به طور معمول مدل زایه دار برای پارکینگ ‌هایی مناسب است که شیب دارند و یا اصطلاحا دارای رمپ هستند.

موتور درب سکشنال پارکینگ به صورت کشنده است و پانل ‌های به کارر فته در ساخت این نوع از درب تنوع رنگی بسیار بالایی دارند.

درب سکشنال آتش نشانی و کاربرد آن

یکی از قابلیت ‌های درب‌ های سکشنال سرعت باز و بسته شدن آن ‌ها است که کاربرد این نوع درب را در اماکنی که به سرعت بالا نیازمندند از جمله آتش نشانی ‌ها مناسب می‌نماید. در ساخت و طراحی این نوع از درب سکشنال از موتور گیربکسی ساید سرعتی استفاده می‌شود تا سرعت باز و بسته شدن درب، متناسب با محیط به کار رفته در آن زیاد گردد.

استفاده از این درب‌ ها دارای مزایای ویژه است که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. این درب ‌ها از نظر امنیت و ایمنی شرایط بسیار مناسبی دارند که این امر موجب کاربرد های وسیع آن ‌ها شده است.

از طرف دیگر درب‌ های سکشنال از چندین پنل مختلف تشکیل شده ‌اند. این عامل سبب می‌شود تا در صورت بروز هر گونه مشکل یا خرابی در یکی از پنل ‌ها بتوان آن را به طور جداگانه تعویض و یا تعمیر نمود. هم‌چنین از دیگر مزایای کاربرد درب سکشنال این است این درب ‌ها انواع مختلف و ابعاد متفات دارند.

قطعات درب سکشنال

پانل ‌های این نوع درب به گونه ‌ای طراحی می‌شود که می‌تواند انوع ارتفاع‌ ها و عرض ‌های مختلف را پوشش دهد و بدین جهت مناسب کاربرد در اماکن مختلف مسکونی، صنعتی و… شود.

درب ‌های سکشنال می‌توانند با محیط ساختمانی که در آن به کار برده می‌شوند هماهنگ شوند. بنابراین برای افرادی که به امر زیباسازی محیط پیرامون منزل مسکونیشان اهمیت می‌دهند قابل کاربرد است.

قیمت درب سکشنال

یکی از عومل تعیین کننده در کاربرد درب سکشنال، قیمت این نوع از درب است. قیمت درب سکشنال به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر در تعیین قیمت این نوع از درب، قطعات درب سکشنال است.

از جمله قطعات مهم و موثر در ساخت درب سکشنال، موتور این نوع درب‌ ها است. موتور هایی که در ساخت درب سکشنال مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای بالا و پایین کشیدن درب کاربرد دارند هر یک دارای برند های مختلفی هستند که باعث می‌شود قیمت این درب‌ ها نیز تغییر کند.

هم‌چنین از دیگر عوامل موثر بر قیمت درب سکشنال میتوان به وزن و ابعاد این درب اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *