درب سکشنال زیر سقفی

درب سکشنال زیر سقفی


امروزه کاربرد درب سکشنال زیر سقفی یکی از انتخاب‌های مناسب برای پارکینگ ساختمان‌های هوشمند و مدرن به شمار می‌رود. این نوع از درب‌ها را در حقیقت می‌توان نوعی درب اتوماتیک زیر سقفی دانست که به دلیل دارا بودن مکانیسم و عملکرد بسیار ساده و روان، هم‌چنین به دلیل تناسب داشتن با فضاهایی مانند پارکینگ که از نظر فضا و ارتفاع محدودیت دارند مورد کاربرد بسیار وسیع واقع می‌شوند.

درب سکشنال زیر سقفی همان‌طور که گفته شد از نظر عملکرد بسیار ساده است این نوع از درب‌های اتوماتیک توسط فنرهای بالانس و ریل‌های مخصوصی که در زیر سقف مورد نظر قرار داده می‌شود جمع می‌گردد. این عملکرد بسیار سریع اتفاق می‌افتد بدون اینکه سر و صدایی تولید شود.

فروش درب سکشنال زیر سقفی

یکی دیگر از ویژگی‌های درب سکشنال زیر سقفی این است که نوعی سیستم خلاص کننده دستی نیز در ساختمان این نوع از درب‌های اتوماتیک تعبیه شده است که در مواقعی مانند قطعی جریان برق و یا در شرایط اضطراری می‌توان به صورت دستی درب را باز نمود.

پنل‌های به کار رفته در درب سکشنال زیر سقفی با فوم پلی‌اورتان پر شده که ماده‌ای عایق است و از هدر رفت انرژی جلوگیری به عمل می‌آورد. این درب‌ها به نوعی عایق صوتی و حرارتی نیز به شمار می‌روند.

از دیگر ویژگی‌های درب‌های سکشنال زیر سقفی این است که فضای بسیار کمی از پارکینگ را اشغال می‌کنند این درب‌ها هم‌چنین تنوع بسیاری در طرح و رنگ دارند و می‌توانند با انواع نماهای ساختمان‌ها هماهنگ شوند.

درب‌های سکشنال را می‌توان بر اساس نوع کاربرد آن‌ها دسته بندی کرد. بر این اساس انواع درب‌های سکشنال عبارتند از: درب سکشنال صنعتی، درب سکشنال پارکینگ و درب سکشنال آتش نشانی. در ادامه مبحث به شرح مختصر هر یک از این انواع درب سکشنال خواهیم پرداخت.

درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی بر اساس کاربرد این نوع از درب برای ورودی سوله‌ها و کارخانه‌ها، نام گذاری شده است. درب سکشنال صنعتی در ابعاد بزرگی طراحی و تولید می‌شود تا برای فضای عریض این مکان‌ها مناسب باشد. از طرف دیگر این نوع درب باید به گونه‌ای طراحی شود تا رفت وآمد بسیار بالا و نامحدود را در این اماکن پشتیبانی نماید.

نصب درب سکشنال صنعتی با توجه به شریط و فضایی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد به سه شیوه طراحی و اجرا می‌گردد که عبارتند از: نود درجه، زاویه دار، گیوتینی یا عمود بازشو.

درب سکشنال پارکینگ

درب سکشنال پارکینگ نیز از انواع درب سکشنال زیر سقفی است که قابل کاربرد در پارکینگ‌های مناطق مسکونی است. اجرا و نصب درب سکشنال زیر سقفی پارکینگ به دو صورت انجام می‌شود که عبارتند از: نود درجه و زاویه‌دار.

مدل زاویه‌دار در درب سکشنال زیر سقفی پارکینگ بیشتر برای پارکینگ‌هایی مناسب است که دارای شیب و یا رمپ هستند. موتورهای به کار رفته در ساخت درب سکشنال زیر سقفی پارکینگ به صورت کشنده است و پانل‌های به کار رفته در تولید این نوع از درب‌های اتوماتیک دارای تنوع بسیار بالایی هستند.

این پانل‌ها به صورت مدل‌های سه شیار، قاب دار کلاسیک، تک شیار، ماکروویو موجود هستند.

درب سکشنال آتش نشانی

یکی دیگر از موارد کاربرد درب سکشنال زیر سقفی در واحدهای آتش نشانی است. این نوع از درب‌ها نیز از نظر کاربری به درب سکشنال صنعتی بسیار شبیه هستند و تفاوت این نوع از درب سکشنال با درب سکشنال زیر سقفی صنعتی در سرعت باز و بسته شدن این درب است.

سرعت درب‌های سکشنال که در آتش نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار بالاتر از موارد صنعتی است. چرا که فاکتور سرعت در زمینه این نوع از درب‌ها فوق العاده مهم است.

قیمت درب سکشنال زیر سقفی

قیمت درب سکشنال زیر سقفی با توجه به عوامل و فاکتورهایی انجام می‌گیرد. یکی از این عوامل موثر در تعیین قیمت درب سکشنال زیر سقفی نوع موتورهایی است که در ساخت این درب‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.

موتورهای به کار رفته در تولید درب سکشنال زیر سقفی، دارای برندهای مختلفی هستند و شرکت‌های مختلفی به عرضه آن‌ها می‌پردازند که هر یک قیمت متفاوتی برای آن در نظر گرفته‌اند.

فروش درب سکشنال زیر سقفی هم‌چنین با توجه به ابعاد و وزن این نوع از درب انجام میشود بنابراین ابعاد به کار گرفته شده در تولید درب سکشنال و وزن این درب در تعیین قیمت آن اثر گذار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *