کرکره‌های اتوماتیک دارای طرح‌ها و رنگ‌های متعددی هستند و برای اماکن مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. عنصر اساسی به کار رفته در ساختمان این کرکره‌ها، تیغه‌های آن‌ها هستند. تیغه‌های مختلف با جنس‌ها و طرح‌های متعدد در بازار وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به چند نمونه از این تیغه‌ها که از جنس محکم آلومینیوم هستند اشاره کنیم.

یکی از پر مصرف‌ترین تیغه‌های کرکره در بازار است که بسته به تقاضای مشتریان و موقعیت نصب آن، با هم تفاوت دارد. این تیغه‌ها از جنس آلومینیوم ساخته شده‌اند و رنگ به کار رفته در این مدل تیغه، ضد خش یا الکترواستاتیک است. همین عوامل باعث شده تا یکی از پرکاربردترین تیغه‌ها در بازار تیغه‌های کرکره آلومینیومی باشد.

تیغه کرکره آلومینیومی

از طرف دیگر این نوع از تیغه، رنگ بندی‌های متنوعی نیز دارد. از جمله مزایای دیگر این تیغه عبارتند از زیبایی جالب توجه، امنیت بالای این تیغه، استحکام و مقاومت بالا، کیفیت مناسب و….

تیغه کرکره برقی آلومینیومی دارای جداره داخلی تکی و دو جداره است. نوع دو پل این تیغه‌ها نسبت به نوع تک پل آن مقاومت بسیار بالاتری دارد.

سایزهای مختلف این تیغه در بازار سایزهای 60، 80 و 100 است که از میان این سایزها سایز 80 بیشترین طرفدار را دارد. از تیغه کرکره آلومینیومی سایز 60 بیشتر در کرکره پارکینگ‌هایی که ابعادی کوچک دارند و یا پنجره‌ها استفاده می‌شود.

از سایز 80 این تیغه‌ها در پارکینگ‌ها و فروشگاه‌های بزرگ و کرکره‌های صنعتی کارخانجات استفاده می‌شود و یا برای ساخت درب سوله‌های صنعتی کاربرد دارند.

تیغه آلومینیوم فوم دار

این تیغه‌ها از ورق آلومینیوم ایجاد شده‌اند و داخل آن‌ها نیز خمیر پلی اورتان ریخته می‌شود. بنابراین تیغه‌های آلومینیومی تشکیل دهنده دو جداره کناری فوم هستند. سپس محصول را به درون کوره منتقل می‌کنند و در کوره به صورت فوم شکل می‌گیرند.

رنگ این تیغه‌ها الکترواستاتیک یا ضد خش است و به علت سبک بودن و بی سر وصدا بودن برای اماکن مسکونی و پنجره‌ها و درب پارکینگ مناسب هستند.

تیغه فوم دار را به روش رول فرمینگ تولید می‌کنند بنابراین بی صدا بودن برای این تیغه‌ها خاصیت بسیار مهمی است. رنگ بندی متنوعی از تیغه آلومینیوم فوم دار وجود دارد که بسته به نمای ساختمان مورد نظر می‌توان رنگ متناسب با آن را انتخاب نمود و در آن مکان نصب کرد.

فوم تزریق شده در تیغه‌های آلومینیوم فوم دار، علاوه بر صدا عایق مناسبی برای حرارت نیز هست. بنابراین برای عایق بندی می‌توان از این نوع تیغه استفاده کرد. آلومینیوم مقاومت بسیار بالایی دارد و در برابر ضربه استحکام خوبی از خود نشان می‌دهد. مقاومت تیغه آلومینیوم فوم دار نیز بسیار بالا و مرغوب است.

تیغه کرکره برقی کروکی

انتخاب تیغه با کیفیت و بی سر  وصدا از عوامل موثر در میزان عمر مفید یک کرکره برقی است. تیغه‌های کروکی یکی از تیغه‌های بی سر و صدا در کاربرد در درب‌های اتوماتیک هستند.

تیغه کروکی یکی از اولین تیغه‌های فوم دار است. این تیغه از نمونه کروکی ایتالیا الگوبرداری شده و سپس به تولید رسیده است. تیغه کرکره کروکی برقی کیفیتی بسیار مناسب دارد و بیشترین موارد استفاده از این نوع تیغه در اماکنی است نیاز به عملکرد بی سر و صدای درب برقی احساس می‌شود.

مزایای تیغه کرکره کروکی

این تیغه‌ها حرکتی بسیار آرام و بی صدا دارند.

استحکام و مقاومت تیغه کرکره برقی کروکی بسیار بالا و مناسب است.

کم‌ترین فرسایش در تیغه کرکره برقی کروکی، مشاهده می‌شود و این تیغه‌ها عمر مفید بسیار طولانی دارند.

کیفیت رنگ تیغه‌های کرکره کروکی بسیار مناسب است و امنیت بالایی هم دارند و….

تیغه آلومینیوم کرکره برقی

این تیغه‌ها در سایزهای مختلف 4، 6،8 و 10 سانتیمتر تولید می‌شوند. تیغه‌های آلومینیومی کرکره برقی از نظر شکل ظاهری نیز دارای طرح‌های متنوعی هستند از جمله این طرح‌ها می‌توان به تیغه‌های قوس دار، تخت، غضروف دار، خط دار و بدون خط و.. اشاره کرد.

انواع مختلف رنگ بندی  نیز در این نوع از تیغه‌ها مشاهده می‌شود که عبارتند از سفید، کرم، مشکی، قرمز، آبی و…..

بعضی از این تیغه‌ها تک پل هستند و بعضی به صورت دو پل و سه پل هم تولید می‌شوند. وزن و ضخامت‌های تیغه‌های آلومینیومی کرکره برقی نیز با هم متفاوت است. تیغه کرکره برقی آلومینیومی مقاومت بسیار بالایی دارد و هم‌چنین بسیار سبک است بنباراین یکی از پرکاربردترین تیغه‌ها در بازار به شمار می‌رود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *